89

Bank Polskiej Spółdzielczości SA

Bank Polskiej Spółdzielczości to bank, który powstał w Warszawie 15 marca 2002 roku wskutek połączenia sześciu innych mniejszych banków: Warmińsko – Mazurskiego Banku Regionalnego SA, Rzeszowskiego Banku Regionalnego SA, Gospodarczego Banku Południowo – Zachodniego SA, Banku Unii Gospodarczej SA, Lubelskiego Banku Regionalnego SA oraz Małopolskiego Banku Regionalnego SA. Te właśnie banki, zwane bankami spółdzielczymi, stały się głównym akcjonariuszem banku i zajęły około osiemdziesięciu procent udziałów. Pozostałe dwadzieścia procent zostało złożone w ręce innych udziałowców: Skarbu Państwa, Asseco Poland, DZ Banku AG i Credit Mutuel.

Bank Polskiej Spółdzielczości liczy ponad osiemdziesiąt placówek obsługujących zarówno klientów indywidualnych, małe i duże przedsiębiorstwa, jak i klientów korporacyjnych. Jest to bank, który w chwili obecnej zajmuje piętnaste miejsce w Polsce w rankingu banków pod względem ilości aktywów oraz dwudzieste szóste miejsce pod względem liczby placówek.

Głównym zadaniem Banku Polskiej Spółdzielczości SA jest dbałość o prawidłowy i planowy rozwój zrzeszonych banków. Służy temu specjalnie do tego celu utworzona fundacja zrzeszeniowa, która tworzy podstawy wzajemnej pomocy zrzeszonych banków w realizacji wszystkich zadań określonych w statucie, doskonaleniu działalności banków oraz obronie interesów zrzeszonych banków, w tym zarówno interesów ekonomicznych, jak i prawnych.

Bank Polskiej Spółdzielczości koncentruje się również na wspieraniu rozwoju polskiej wsi i rolnictwa. Obsługując gałęzie rolnictwa, Bank Polskiej Spółdzielczości SA pomaga obszarom wiejskim spełniać wymogi unijne i rozwijać się zgodnie z zasadami panującymi w unii przy wykorzystaniu maksymalnego potencjału obszarów rolnych. Rolnicy znajdą w BPS SA produkty dostosowane do swoich potrzeb oraz wsparcie pracowników banku w dążeniu do pozyskiwania kolejnych dotacji unijnych.

Obecnie Bank Polskiej Spółdzielczości i banki z nim zrzeszone stanowią około sześćdziesięciu procent wszystkich spółdzielczych banków działających na terenie Polski. Jest również sponsorem tytularnym drużyny kobiecej w siatkówce. Świadczy to o otwartym na wszelkie inicjatywy społeczne i kulturalne podejściu.

Mirosław Potulski – to nazwisko warto zapamiętać, ponieważ jest to człowiek, który zasiada na stanowisku prezesa Banku Polskiej Spółdzielczości SA.

To także zainteresowało naszych czytelników:
kredyty gotówkowe porównanie sierpień 2023
konta osobiste porównanie sierpień 2023
pożyczki pozabankowe porównanie sierpień 2023

Kredyt hipoteczny Notus
760 zł / 100 000 zł
ZOBACZ